Anti-Aging


“Anti-aging” sözcüklerin sözlüksel karşılıkları ile “anti-yaşlanma” veya “yaşlanma-karşıtı / yaşlılığa karşı” olarak çevrilebilir ancak dilimizdeki en çok kullanılan şekli “yeniden gençleşme” olmakla birlikte “geriye yaşlanma”, “yaşlanmayı geciktirme”, “yaşlanmayı yavaşlatma”, “yaşlanmayı durdurma”, “yaşlanmayı önleme”, “yaşlanmayı önleyici”, “gençleştirme”, “sağlıklı yaşlanma” gibi çok çeşitli şekillerde kullanılmaktadır.
Vücudun yaşlanma sürecini yavaşlatabilecek her şeyi ifade eder: Hormon tedavisi, vitamin ve gıda tamamlayıcı maddeler, bilinçli beslenme, jimnastik, stres atma, özel kozmetik vasıtasıyla kendine güvenin desteklenmesi, iyimser bir yaşam felsefesinin geliştirilmesi.
Anti-Aging kelime anlamı olarak “yaşlılığa karşı” demektir. Anti-Aging terimini tıbbi olarak, aktif tedbir alma veya koruyucu tıp olarak nitelendirebiliriz. Anti-Aging yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak dengelemek, cinsel gücü ve sağlığı arttırmak, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak Anti-Aging’in uygulama amaçlarından başlıcalarıdır.
Anti-Aging Uygulamaları
Detoks tedavisi (Bedenin arındırılması)Şelasyon tedavisiVitamin ve mineral destekleri,AntioksidanlarHormonlarPsikolojik destek ve telkin (Hayata pozitif bakabilmeyi öğretmek)SPA – Kaplıca – TalasoterapiKozmetik destek (cilt ve yüz bakımı)Estetik cerrahi yardımlarAnti-Aging terapisinin amaçları
Hafıza ve kavrama yeteneğini güçlendirmekUyku problemini en aza indirmekEnerji harcama seviyesini yükseltmek, kişinin zinde ve sağlıklı hissetmesini sağlamakVücuttaki yağ kitlesini azaltıp kas kütlesini güçlendirmekCinsel gücün yeniden kazanılmasını sağlamakVücut hatlarını güzelleştirmekVücut kan akımını düzenleyip şeker ve kolesterolü sabit tutmakKemik gücünü artırmakİmmün sistem yani bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamakYaşlılık ile zayıflayan cildi toparlamak elastikiyetini artırmak.