Cilt Bakım Koltuğu Almadan Önce Bunları Bilmelisiniz


Spa, güzellik merkezleri ve özel sağlık merkezleri gibi alanlarda cilt bakımlarının gerçekleştirilmesi için kullanılan cilt bakım koltuğu hem hizmeti alan hem de hizmeti sağlayan için konfor sağlayarak işlemlerin çok daha verimli olmasını sağlamaktadır.

 

Cilt bakım koltuklarının kişilerin boyun, bel ve bacak gibi bölgelerini tam olarak destekleyerek işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmesine imkan sağladığı için bu hizmeti veren merkezlerin demirbaş ekipmanları içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple de merkezde sunulan hizmetlerin akışlarını kolaylaştıracak özelliklere sahip olmasına öncelik verilmesi gerekir.

Cilt Bakım Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Söz konusu cilt bakım koltuğu olduğunda değişik özelliklere sahip olan birçok çeşidin akla gelmesi gerekir. Ürün çeşitlerinin belirlenmesinde ise elektrikli olup olmaması ve fonksiyonelliği gibi özellikler etkili olmaktadır. Diğer bir yandan cilt bakım koltukları sadece cilt bakım işlemleri için tasarlanan modellerinin bulunmasının yanı sıra bazı modelleri farklı hizmetleri destekleyecek şekilde tasarlanmaktadır.

 

Piyasada genellikle elektrikli, motorlu ve sabit cilt bakım modelleri bulunmaktadır. Elektrikli cilt bakım koltuklarının sırt kısımları kişilerin en rahat pozisyonda olacak şekilde değişik açılarda ayarlanabilmektedir. Bu modeller sadece sırt ve bel kısmına destek vermekle kalmayıp aynı zamanda bacak ve ayak bölgesinin ayarlanmasına da izin vermektedir.

 

En sık tercih edilen modellerden bir diğeri ise motorlu cilt bakım koltukları olmaktadır. Motorlu cilt bakım koltuklarının yüksekliklerinin ayarlanabilir olması sayesinde sadece cilt bakım işlemlerinde değil aynı zamanda podoloji uygulamaları için de uygun olmaktadır.

 

Son olarak hareketsiz cilt bakım koltukları adından anlaşılacağı gibi herhangi bir hareketi olmayan ya da kısıtlı manuel harekete sahip olan cilt bakım koltuklarıdır. Bu modeller özellikle küçük işletmeler için uygun olmaktadır.

En İyi Cilt Bakım Koltuklarının Özellikleri

Güzellik merkezleri ve spalarda kullanılacak olan cilt bakım koltuklarının yüksek kalitede olmaları hizmetin kalitesini ilk elden etkilemektedir. Ayrıca kaliteli cilt bakım koltukları işletmelerin prestijlerine de katkı sağlamaktadır. Son olarak cilt bakım koltuklarının kaliteli olması güzellik ve cilt bakım uzmanlarının işlemleri daha rahat uygulayabilmesine de olanak sağlamaktadır.

 

En doğru cilt bakım koltuğunun en önemli özelliği tüm işlemler için geçerli olan tüm ihtiyaçlara cevap verebilmelidir. Bu sayede farklı işlemler için koltuk ihtiyacı ortadan kalkacaktır. Daha az ekipman ile daha fazla işlemin yapılması alanın daha ferah olmasını sağlayacağı gibi diğer cihazlar için yeterli alanın kalmasını da sağlayacaktır.

 

İyi bir cilt bakım koltuğunda bulunması gereken en önemli özelliklerden birisi de kaliteli malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Çünkü cilt bakım koltukları spa ve güzellik merkezlerinde en sık kullanılan ekipmanlar içerisinde yer almaktadır. Diğer bir yandan haklı olarak merkez sahipleri bu koltukları uzun bir dönem boyunca kullanmak isterler. Bunu sağlayabilmesi içinde kullanılan malzemelerin en üst kalitede olması gerekmektedir.

 

Son olarak cilt bakım koltuklarının satış öncesi ve sonrası hizmetlerine de dikkat edilmesi gerekir. Satış öncesi desteği güçlü olan markalar müşterilerin tüm sorularına en doğru cevabı vererek merkezler için en uygun cilt bakım koltuğunun seçilmesinde kolaylaştırmaktadır. Satış sonrası hizmetlerin güçlü olması ise cilt bakım koltuklarının bakım ve olası arızaların en kısa süre içerisinde tamir edilebilmesi açısından son derece önemli olmaktadır.

 

Cilt bakım koltuğu sadece spa ve güzellik merkezleri açısından değil aynı zamanda kan alma gibi hizmetlerin verildiği sağlık kuruluşları için de önemli olmaktadır. Bu sebeple de sektöre uygun olan cilt bakım koltuklarının tercih edilmeleri son derece önemlidir.