Tepeden Tırnağa Bakımın Adı Edition Medical


Estetik, Kozmetik ve spa-wellness sektöründe hizmet veren Edition Medical üstün teknolojisi ve modern tasarımlarıyla güvenilir ve kaliteli hizmet vermektedir. Müşterilerimizin hizmet verdiği müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda geliştirilmiş, beklentilerine uygun ürünler ve ekipmanlarla hizmet vermekteyiz. Ergonomik yapısıyla hizmet veren ve hizmet alanın konforunu ön planda tutarken, üstün bakım ve tedavi cihazlarıyla beklentinin önüne geçiyoruz.


Cilt Bakım Cihazı

Cilt bakımı cildin analiziyle başlar. Cilt analiz cihazıyla incelenen cilt, bakım için en uygun prosedürün oluşturulmasıyla başlar. Özel farklı fonksiyonları olan cilt bakım cihazı sprey buhar üreticisi, yüksek frekanslı vakum peeling, sıcak ve soğuk ultra sonik peeling ve büyüteç ile tüm ihtiyaçları karşılar. Cilt bakım cihazı akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, ince kırışıklıklar, göz çevresindeki koyu halkalar ve şişliklerin tedavisi için eğitimli profesyoneller tarafından kullanılan özel bir cihazdır.

Cilde uygulanan buharla cilt gözeneklerinin açılması sağlanır, ardından peeling uygulanarak hem ölü deriler hem de siyah nokta diye adlandırılan küçük yağ kütleleri temizlenir, en sonunda da cilt gözeneklerinin normal formuna dönmesi için cilt sıkılaştırma işlemi yapılır.


Podoloji Cihazları

Ayak sağlığı ve hastalıklarının tedavisinde kullanılan podoloji cihazları, sterilazyonu yapılmış tırnak kesme pensleri, ölü deri ve tırnakların temizliğinin yapıldığı özel cihazlardır. Mantarlı tırnak, batık tırnak, nasır, diyabetli hastaların ayak bakımı ve sporcu ayak bakımı podoloji cihazları yardımıyla yapılır. Mantarlı tırnak tedavi edilmez ise mantar tırnak köküne ilerleyip tüm tırnağı kaplar ve tırnak kalınlaşır, şekli bozulur. Tedavi dermatolog, hasta ve podogog iş birliği ile yapılır. Podogoji cihazları bu tedavide kalınlaşan tırnağı freze aparatı ile normal kalınlığına getirerek tedaviyi kolaylaştırıcı mekanik temizliği yapar. Batık tırnak tedavisinde batığın çıkarılması kalıcı bir çözüm değildir. Podoloji cihazları batığı çıkarıp enfeksiyon oluşmasını önleyen temizlik ve bakımı yaptıktan sonra tırnak yatağının düzeltilmesi ve tırnağın tekrar batmaması için kişiye uygun tel sistemleri veya tırnak üzerine yapıştırılan malzemeler için ön hazırlığı yapar.


Edition Medical Podoloji cihazları kullanılarak nasırlar ağrısız bir şekilde temizlenir. Baskının yada sürtünmenin olduğu yerde oluşan nasırın temizlendikten sonra tekrar oluşmaması için temizliği yapılmış nasırlı bölge çevresindeki yükü azaltacak özel malzemeler kullanılarak tedavi edilir. Diyabet hastaları sinir sistemlerindeki bozukluklar sebebiyle ağrı, sıcaklık ve dokunma hissi kayıpları yaşayabilir. Tırnak batığı, ayakta oluşan yaraların fark edilmemesi enfeksiyon oluşması açısından risklidir. Diyabet hastalarının özel ayak bakımı yaptırmaları elzemdir. Podoloji cihazları zanaatkâr inceliğinde ayak bakımının yapılmasına olanak tanır. Sporcularda durum daha farklıdır. Sporcu ayakları aşırı yüklenmeyle karşı karşıya oldukları için tırnak ve parmak deformasyonlarının olması olağandır. Bu oluşan deformasyonların kötü etkileri Podoloji cihazları sayesinde en aza indirilmeye çalışılır.


Podoloji Koltukları

Podoloji koltukları, ayak sağlığı ve bakımı hizmeti verenler tarafından kullanılan, farklı özellikleri olan ve üç ana parçaya (sırt, oturak, ayak) sahip özel koltuklardır. Elektrikli veya manuel hidro mekanik sistemleri sayesinde çok yönlü hareket kabiliyetine sahiptir. Podoloji koltukları Hem ayak tedavisi veya bakımı yapanın hem de yaptıranın ergonomik rahatlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Pozisyon değiştirmeden oturak bölümü yükselip alçalabilir, sırt bölgesi istenilen açıyla yatırılıp dikleştirilebilir. Ayak bölümü iki parçalıdır ve ister tek ister çift olarak kaldırılıp indirilebilir. Ayrıca ayak uzatma parçaları uzatılıp kısalabilir veya sökülüp çıkartılabilir. Tüm bu çok yönlü hareket kabiliyeti, tedavi ve bakım yaptıran kişinin ayağının her tarafına sorunsuzca ulaşılmasını sağlamak içindir. Bu sayede yapılan işlem ve uygulamalar daha verimli olacaktır.