LPG Lenf Drenaj


LPG, Amerika Besin ve İlaç Örgütü (FDA) tarafından etkisi kabul edilmiş ve uygulanmasında hiçbir sakınca olmayan bir cihazdır. Acı vermeyen bir vakumlama sistemi olarak tanımlanabilir.
1970’li yıllarda yanıklar ve lekeler için uygulanan LPG yönteminin zamanla farklı etkilerinin ortaya çıkması ile uygulama alanları oldukça genişledi. Fibroz, lekelenme, yatak yarası, dolaşım bozuklukları, denge sorunları, sırt ağrıları ve boyun ağrıları gibi sağlık sorunlarında yararlı olmasının yanı sıra, sporcuların yaralanmalarında ve sportif faaliyetlerden sonra toparlanma aşamalarında da son derece etkilidir. Zayıflama destek uygulamaları arasında ise en etkili ve güvenilir olanıdır. Selülit tedavisinde etkisi kanıtlanmış bir yöntem olan LPG’nin doğum sonrası problemleri üzerinde de olumlu etkileri olduğu bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır.
LPG adlı aletle yapılan bir tür vakum işlemi ve vücuttaki yağların parçalanması sağlanıyor. Bu yağların toksin şeklinde ter olarak veya idrar yoluyla atılması sağlanıyor. Bunun için haftada üç seans yapmak gerekiyor. Yarım saat süren bir işlem ve genelde sellülit tedavisi, bölgesel incelme ve vücut şekillendirilmesinde ve sıkılaştırmada kullanılıyor. Uygulama sırasında alet direkt ciltle temas etmiyor. Büyük beden 4-5 gibi naylon çorap giyilerek işlem yapılıyor. Böylece morarma ya da ciltte herhangi bir sorun ortaya çıkmıyor.
Selülit Tedavisinde LPG
Yediğimiz tüm yiyecekler sindirim sistemimizde yapı taşlarına parçalandıktan sonra, ince bağırsakta emilip kana karışırlar. Kan dolaşımı sayesinde ihtiyaç duyulan dokulara ulaşır, bir kısmı depolanır. Bir kısmı kullanılır. Kullanım sonucunda birtakım atık maddeler oluşur. Bunların vücuttan atılması asıl olarak lenf dolaşımı ile alakalıdır. Lenf sisteminin kalp gibi pompası yoktur ve devamlılığını kaslarımızın hareketi ve bağ dokusu sağlamlığı sağlar. Eğer herhangi bir nedenle bağ dokumuzda gevşeklik varsa, tek başına egzersiz bu atık ve fazla suyun vücuttan atılmasına yetmeyebilir. Sonuçta selülit oluşur. Bu nedenle selülit probleminiz varsa dışarıdan lenf sisteminize yardımcı olacak masaj desteğine ihtiyacınız olacaktır.
Kas hücrelerinin bloke olması ve yağ hücrelerinin belirgin bir şekilde depolanması nedeniyle oluşan selülitlerin tedavisinde LPG uygulamaları, yağ hücrelerini sıkılaştırıp küçültür, bağ dokusunu güçlendirir ve lenf dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda deri elastikiyetini de arttırır.
 
LPG Masajı
Tamamen basınç sistemi ile vücuda elektrik akımı veya ısı vermeden yapılan bir lenf masajıdır. Aletin özelliklerinden kaynaklanan tedavi edici etkisi aşikardır, lenf akışı düzenlenir. Bağ dokusundaki kollojen ve elastin aktiflenir. Gevşeklikler toplanır. Sellülit çözülür. Deri daha genç ve pürüzsüz görünüme kavuşur. Ayrıca, alet üzerindeki farklı programlarla yağ aktivasyonu arttırıldığından lokal incelmeye (bölgesel zayıflamaya) faydası olur. Gebelik sonrasında normal doğumdandan hemen sonra, sezeryan ameliyatını takiben 3 ay sonra başlamak uygundur. Tüm vücuda uygulanan bir masaj olduğundan farklı bölgelerdeki farklı sorunlara yönelik tedaviyi aynı seansta, aletin programı ile oynayarak yapabilmekte. 15 seanslık paket programlar uygulanmaktadır. Kişinin problemine göre mezoterapi, lipoliz veya karboksiterapi ile kombine edilebilir.
LPG’nin ana kullanım alanları:
SelülitLokal incelme (bölgesel zayıflama)Vücut gevşekliği, bacak içi kol sarkmaları karın sarkmasıPopo kaldırmaLiposuction ameliyatından sonra dolaşım düzenleyici olarak