Pattaya


Tayland’ın doğu kısmında bulunan Pattaya’ya Bangkok’tan 2 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşabiliyorsunuz. Tipik Tayland yaşam tarzını burada bulabilmeniz mümkün. Budizm inancı, tapınaklar, rahipler, thai yemekleri, alışveriş yapabileceğiniz bir çok mekan, enteresan gece hayatı ve su sporlarının bir çok çeşidini bulabileceğiniz bir şehirdir, Pattaya…
Thai masajı: Tayland’da thai masajını her şehirde yaptırabilirsiniz, ancak Pattaya bu konuda diğer şehirlere nazaran daha fazla ünlenmiştir. İsterseniz siz Tayland gezinizde, her şehirde uzanın sıcak kumlara yaptırın thai masajını, böylece kararı siz verin, Pattaya’nın neden bu kadar meşhur olduğuna…
İki saat süren ve genç Thai kızları tarafından uygulanan bu masaj insani öyle rahatlatıyor ki, yeniden doğmuş gibi hissediliyor…
Thai masajı bir çok insan tarafından çarptırılmış olsa da, ya da Tayland’da farklı amaçlara hizmet ediyor olsa da, asıl amacı; vücudu ve ruhu dinlendirmek için yapılan ortalama 2 saat süren eğitimli kişiler tarafından yapılması gereken bir masaj tekniğidir.
Tayland’ın özellikle Pattaya bölgesinde, seks turizmi üst düzeyde. Dünyanın dört bir yanından binlerce turist buraya geliyor. Bazı yerlerde farklı amaçlara hizmet ediyor olsa da Thai Masajı’nın Türkiye’de spekülasyonlara neden olan masaj ile yakından uzaktan ilgisi yok. Çünkü geleneksel Thai Masajı’nın içinde, söylenenlerin ve bilinenlerin aksine asla seks unsuru yok. Budizm öğretilerinden çıkarılan ve Budist rahipler tarafından öğretilen bu masaj türü yaklaşık 2 saat sürüyor.
İnsan vücudundaki denge noktalarına uygulanan basınçla kan dolaşımını normale çeviren bir masaj türü. Bir odada en az 2, bazen 3-4 kişinin bulunduğu bir ortamda yapılıyor. Kış aylarında bile 30 derece sıcağı yüzde 60′ın üzerinde nem oranı nedeniyle insanı inanılmaz yoruyor ve masajı belki de bu ülke insanları için kaçınılmaz kılan da bu. Yaygın masajlardan biri de “Food Masaj” yani ayak masajı.
Masajcılık Tayland başta olmak üzere, Uzakdoğu ülkelerinde çok saygın mesleklerden biri. Çünkü bu işi yapanlar, en fazla 25-27 yaşına kadar çalışıyor. Büyük bir aileye bakıyor. Evlerinde de büyük saygı görüyor. Toplumda aşağılanmıyor.
Tayland eğlenceli gece hayatıyla oldukça adından söz ettiren bir ülkedir. Yöresel danslarının sergilendiği eğlence mekanları, sabahlara kadar süren partileri, bir yandan egzotik kokteyllerinizi yudumlarken bir yandan da arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz sakin ortamları, farklı eğlence anlayışı olan go-go barlar, striptiz klüpler, içkilerin su gibi aktığı etrafta güzel Taylandlı kızların “tay” dansları eşliğinde yaptıkları gösterileri ile Tayland’da eğlence dolu dizgin devam ediyor.
Tayland’da başta başkent Bangkok olmak üzere Pattaya, Phuket gibi turistlerin oldukça rağbet ettikleri şehirlerde eğlenebileceğiniz bir çok mekan bulabilirsiniz. Pattaya’da genellikle eğlence mekanları Pattayaland Caddesi ve etrafında toplanmıştır. Ayrıca Palladdium adlı gece kulübü Pattaya’nın en büyük gece kulübüdür. 6 bin kişilik kapasitesiyle Tayland’da farklı eğlence arayışında bulunanların uğrak mekanıdır.
Pattaya’da hemen her bütçeye seslenen oteller var… Yani kişi başı 10 Dolar’a da kalabilirsiniz, 50 Dolar’a da… Ama oteller genellikle iyi seviyede… Fiyatları da ucuz. Turla giderseniz mesele yok. Onlar size belli kalitede otelleri ayarlıyor…